• Strona główna
  • „Złota pora” zasięgu bezpłatnego postów na Facebooku
Jul 30, 2015

„Złota pora” zasięgu bezpłatnego postów na Facebooku

Franciszek Georgiew

W dyskusjach dotyczących mediów społecznościowych raz za razem pojawia się temat spadających zasięgów wpisów. Dlatego dzisiejszy #TIGERTIP poświęcamy działaniom bezpłatnym i zasięgowi organicznemu na Facebooku.

Choć najlepszym rozwiązaniem jest po prostu tworzenie atrakcyjnego i klikalnego contentu, jest kilka sposobów na oszukanie algorytmu EdgeRank, kiedy pojawi się taka konieczność. Jednym z nich będzie dobranie pory wpisu.

Dwa sprawdzone sposoby, które polecamy to:

1. Wrzucanie postów na Facebooka późnym wieczorem.

Zwłaszcza tych z największym potencjałem. Daje to realną szansę na wskoczenie do "top stories", przez co możecie zebrać wieczorną pulę zainteresowania, z tego powodu znaleźć się na szczycie newsfeedu rano i zbierać aktywności aż do popopłudnia. Zasięg skorzysta tutaj dwukrotnie - raz dzięki mniejszej konkurencji wieczorem, a drugi raz przez bycie topowym postem w pierwszej połowie dnia. 

2. Wrzucanie postów o „złotej porze”.

Przypada ona na niedzielę około godziny 10.00 - 11.00. Niemalże zerowa rywalizacja powoduje, że automatycznie wyświetlicie się większej ilości osób. To dobre rozwiązanie dla słabszego contentu i „umierających” fanpage'y, które w środku dnia powszedniego nie mają większych szans na przebicie się do szerszej publiki.

Każda publika jest inna, ale te dwie wskazówki są stosunkowo uniwersalne. Pamiętajcie tylko, że koniec końców wszystko rozchodzi się nie o sztuczki, a to, jaką wartość Wasz content ma dla odbiorców. Jeśli to kuleje, to nawet płatny zasięg nie zdziała tutaj cudów.

Franciszek Georgiew

CEO Social Tigers. Siedem lat temu postawiłem pierwsze kroki w branży reklamowej, bazując na doświadczeniach z dziennikarstwa internetowego. W ciągu dwóch lat przeszedłem w nowej pracy drogę od stanowiska juniorskiego do zarządzania działem social media, tworząc tony wartościowego contentu i prowadząc wiele udanych kampanii.Jestem autorem "Księgi Adsów", a także szkolę zespoły marketingowe w całej Polsce i w każdym typie organizacji.