• Strona główna
  • Trendy w grafice, których nie możesz przegapić w 2020 roku
Jan 2, 2020

Trendy w grafice, których nie możesz przegapić w 2020 roku

W projektowaniu graficznym, jak w każdej dziedzinie, odbywa się coroczne przewidywanie przyszłości. Jakie obrazki będą sprzedawać, a jakie zdobywać nagrody? Które zestawienia kolorów są hot? Dlaczego brutalizm wzbudza zachwyt, a dziecinne bazgroły stają się prawdziwym hitem? Zobaczmy, jak zapowiadają się trendy graficzne na rok 2020!

Karolina Skiścim

1. Architektura single page wciąż w akcji

Single page to rozwiązanie królujące na rynku projektowania graficznego już od kilku lat i póki co nie ma co szykować się na zmiany. Projektanci i użytkownicy pokochali architekturę single page ze względu na jej wydajność i wygodę - zamiast przeładowywania strony, zawartość płynie, pozwalając użytkownikowi na łatwe i bezkolizyjne konsumowanie treści.

Poza wizualnymi zaletami, strony oparte na strukturze single page są też dobrym rozwiązaniem od strony technicznej; oszczędzają transfer, są przyjazne dla urządzeń mobilnych i dobrze się pozycjonują.  

Razem z trendem single page, coraz popularniejszy staję się też marquee czyli automatyczne przewijanie treści w bok. Aktualnie już nie tylko tekst, ale cała zawartość single page potrafi przesuwać się w linii horyzontalnej.