29.03
.
2022

4

Mój Rok Tygrysa | Ola Sawko

Autor:

Aleksandra Sawko

Czas:

4

Gdy myślę o minionym roku, to szczerze nie wiem, od czego zacząć. Wydarzyło się naprawdę wiele ważnych momentów, dokonań i moich „osobistych sukcesów”, które znacząco wpłynęły na to, w jakim miejscu teraz jestem.

W lutym 2021 roku złożyłam wypowiedzenie z poprzedniego miejsca pracy, nie mając zapewnionego nic innego. Minęło dosłownie kilka dni, a na LinkedIn Tigers pojawił się komunikat „Ruszamy z Akademią Tygrysa”. Od razu sobie myślę – to coś dla mnie! 

Czytam opis, szukam informacji o firmie (tak, nie znałam wcześniej Tigers!), klikam w formularz zgłoszeniowy, uzupełniam dane, piszę szczerze o sobie, z marszu nagrywam 30-sekundowy filmik, na którym się przedstawiam, załączam CV i klikam wyślij. Towarzyszące mi emocje podczas tych kilkunastu minut zapadły mi głęboko w pamięci. Tak samo jak te, które pojawiły się po otrzymaniu wiadomości e-mail z tytułem „Zapraszamy do Digitalowej Dżungli!”. 

Akademia Tygrysa – Młody Tygrys 

Po 5 dniach szkoleń, 5 pozytywnie ocenionych pracach domowych i 3 rozmowach rekrutacyjnych – udało się. Dołączyłam do Tigers. Tak, jak 6 innych Młodych Tygrysów chcących rozwijać się pod skrzydłami najlepszych specjalistów. Czułam ogromną ekscytację połączoną z obawą „a co, jeśli ja wcale się do tego nie nadaję?”. Muszę przyznać, nie było łatwo, a przede wszystkim, nie było nudno.  Jaką największą lekcję wyciągnęłam z Akademii Tygrysa? 

Mam swój konkretny cel, do którego dążę, ale żeby go osiągnąć, muszę przejść przez wyboistą drogę. Dlatego podczas tej podróży, warto otworzyć się na innych. Ludzie wokół są niezwykłą wartością. 

 „Powoli” do przodu 

W lipcu oficjalnie zostałam młodszą specjalistką od Social Media. Pierwsi samodzielnie prowadzeni klienci, pierwsze samodzielnie prowadzone działania i kampanie oraz pierwsze samodzielnie podejmowane (małe) decyzje. 

Będąc Juniorem w Tigers wcale nie robiłam zadań, których nikt nie chciał robić. Byłam cenionym pracownikiem, jak każdy inny. A do tego dostawałam kolejne wyzwania, które wyzwoliły we mnie pewność siebie oraz odkryły talenty i nowe umiejętności. 

Jakie było moje największe wyzwanie?  Prowadzenie 6 klientów z 6 różnych branż na 3 platformach komunikacyjnych. Przez chwilę to był także moment, w którym poczułam brak równowagi. Jednak stale towarzyszyło mi przekonanie, że im większe wyzwanie, tym większy rozwój. I tak właśnie było. 

Kolejny krok

5 miesięcy później mogłam usunąć ze stopki słowo „junior” i zostawić pełnoprawną specjalistkę. Ale przecież tutaj nie chodziło o tytuł. Awans w grudniu miał dla mnie dużo większe znaczenie.  

Pokazałam Tigers, że można mi zaufać, a Tigers pokazało, że zaufało także mi. Pisząc Tigers mam na myśli wszystkich, którzy są tutaj obecni. 🙂 

To zaufanie poczułam szczególnie w momencie, w którym dostałam propozycję pracy na największym kliencie w naszej agencji. I wcale nie chcę się tym przechwalać, zupełnie mi na tym nie zależy. Chcę tylko podkreślić, że te 12 miesięcy, wszelkie zebrane doświadczenia, każdy fakap oraz każdy sukces to droga, którą bez zawahania chciałabym przejść jeszcze raz, jeśli świat cofnąłby się do 2021 roku.  

Mój Rok Tygrysa to ogromny rozwój. I aż sama się boję, co czeka na mnie w kolejnym!  Daria, Martyna, Marysia, Nikola, Marta, Melania i Sabina – każda z Was przyczyniła się do tego rozwoju. I jestem Wam za to bardzo wdzięczna! 

Jaką radę dałabym sobie w kwietniu zeszłego roku? Chyba taką samą, jaką daję sobie i teraz. Uwierz w swoją siłę i nie bój się mierzyć wysoko.  

Największa zmiana, jaka zaszła w Oli na przestrzeni ostatniego roku to… zmiana mindsetu.

Poszerzanie swoich kompetencji twardych w organizacji takiej jak Tigers to naturalna rzecz – na mnie największe wrażenie zrobił jej progres w obszarze zarządzania kryzysami, elastyczności w wymagającym, dynamicznym środowisku naprawdę sporych projektów i… Pewności siebie, z jaką w nie weszła.

Ola dołączyła do organizacji dokładnie rok temu, w ramach Akademii Tygrysa, która przygotowywała ambitne osoby (bez doświadczenia w marketingu!) do pracy w branży. Rok później obsługuje kluczowych klientów organizacji. Bez wątpienia, to będzie jej rok. Show time!

Daria Knapik,
Team Leader & Senior Social Media Specialist w Tigers

价值观Dołącz do zespołu
TIGERS

Wierzymy, że pasja i dyscyplina zjadają wiedzę oraz doświadczenie. Kompetencji twardych nauczymy każdego. Szukamy osób, które wyznają nasze wartości i standardy.

Zobacz, dlaczego warto